O firmie

Początki naszej szkółki

Historia naszego gospodarstwa ogrodniczego zaczyna się zaraz po zakończeniu II wojny, kiedy to dziadek Alfons Hajdrowski zakupił na obrzeżach Krakowa ziemię. Wykorzystując swoją wiedzę i praktykę zdobytą przed wojną w zakładach ogrodniczych w okolicach Bydgoszczy, a potem prowadząc jeden z podkrakowskich majątków, rozpoczął wspólnie z żoną Leokadią własną produkcję. Początkowo były to warzywa, potem rośliny cebulowe i byliny.

Z początkiem lat sześćdziesiątych do doboru stopniowo były wprowadzane rośliny iglaste i liściaste. W krótkim czasie ogrodnictwo A. Hajdrowskiego stało się znanym i cenionym miejscem zakupu i spotkań miłośników roślin w Krakowie. Po śmierci Leokadii w 1972 roku do prowadzenia gospodarstwa włączył się syn właścicieli Zygmunt, łącząc nowe obowiązki z dotychczasową pracą zawodową. Szkółkarstwo szybko stało się jego pasją, i w krótkim czasie przejął prowadzenie gospodarstwa, znacznie je modernizując i poszerzając asortyment roślin.

W 1978 roku na Wydziale Ogrodniczym Akademii Rolniczej w Krakowie rozpoczął studia syn Zygmunta Bogdan Hajdrowski, który już od początku lat osiemdziesiątych uczestniczył w prowadzeniu firmy starając się wprowadzać do szkółki nowe metody produkcji roślin w pojemnikach.

W 1980 roku zmarł założyciel firmy, w którym rodzina straciła seniora, a zarazem cenionego fachowca i doświadczonego praktyka. Następne lata, przypadające na okres dobrej koniunktury w produkcji szkółkarskiej, sprzyjały rozwojowi gospodarstwa. Zwiększyła się liczba gatunków i odmian produkowanych roślin oraz powierzchnia ich upraw.

W 2000r zapadła decyzja o przeniesieniu gospodarstwa do Mnikowa i powiększeniu powierzchni upraw.
Obecnie ciągle jest rozbudowywane na powierzchni 10 ha. W swoim asortymencie mamy około 150 odmian roślin iglastych i ponad 200 liściastych. Szkółka należy do Związku Szkółkarzy Polskich od dnia jego powołania czyli od 1991r.

Dlaczego my?

Jesteśmy pasjonatami ogrodnictwa od kilku dziesięcioleci, i przez cały ten czas dążyliśmy do tego, aby dostarczać naszym klientom rośliny najwyższej jakości. W naszej szkółce oferujemy szeroki wybór roślin, które pomogą Ci stworzyć wymarzony ogród. Jeśli potrzebujesz fachowych porad lub rozwiązania nawet najtrudniejszych problemów ogrodniczych, zawsze chętnie Ci pomożemy. Życzymy Ci mnóstwa relaksu i satysfakcji z czasu spędzanego w Twoim ogrodzie, na działce czy na balkonie. Twój spokój i zadowolenie są dla nas najważniejsze.

Profesjonalizm i wiedza

Wysoka jakość produktów i usług

Kliento-orientacja

Pasja do roślin i natury

Ekologiczne podejście

Innowacyjność